Najlepsze noclegi na weekend dla rodzin w Bieszczadach

Długo oczekiwany wypoczynek to idealny czas, by wyruszyć w Bieszczady, które zapewniają wielkie możliwości. To właśnie w lipcu i sierpniu cieszą się one ogromną popularnością wśród urlopowiczów. Bieszczady kojarzą się przede wszystkim z wieloma pieszymi wyprawami. Jednak to nie wszystko, co Bieszczady mogą nam zaoferować.

Wiąże się to z potrzebą spędzania czasu w otoczeniu natury i możliwością podziwiania zapierających dech w piersiach widoków. To miejsce szczególne, oferujące mnóstwo ładnych i tajemniczych zakątków. Organizując wyjazd niezależnie od tego, czy jest to samotna, czy rodzinna podróż, jednym z najważniejszych elementów od których warto zacząć poszukiwania, to znalezienie odpowiedniego noclegu. Na co należy zwrócić uwagę przed wynajęciem domku w Bieszczadach?

Domki Bieszczady w przystępnej cenie.

Jeśli chodzi o noclegi, Bieszczady posiadają do zaoferowania wiele ciekawych opcji. Osoby, którym zależy na zdobyciu jak największej liczby szczytów i wędrujący samotnie chętnie skorzystają z noclegu w schroniskach górskich. Bacówka nad Małą Rawką i Kremenaros znajdują się w sąsiedztwie ważnych dróg, jednak do wyboru mamy też nocleg w Schronisku Studenckim Koliba lub Chatce Puchatka. Jednak lepszym rozwiązaniem dla grup przyjaciół lub rodzin będą domki. Bieszczady są zróżnicowanym regionem, dlatego można znaleźć opcje noclegu zarówno w większych miejscowościach, jak i na wsiach. W zależności od konieczności można zdecydować się na nocleg w luksusowych domkach https://domki.bieszczadomaniak.pl/ lub lokalach dobranych do potrzeb rodzin z malutkimi dziećmi. Każdy przyjezdny znajdzie dla siebie miejsce, w którym będzie mógł odpocząć i jak najlepiej spożytkować bieszczadzki potencjał.

Ciekawe plany na wakacje w Bieszczadach.

Bieszczady to wspaniały kierunek dla osób które nie mogą zdecydować, czy chcą pojechać w góry czy nad morze. Na terenie Bieszczadów odnajduje się mnóstwo popularnych szlaków krajoznawczych, zarówno tych łatwych i trudnych. Bieszczady mieszczą na swoim terenie jezioro Solińskie z zaporą, które często nazywane jest Bieszczadzkim Morzem. Poszukując miejsca do wypoczynku nad wodą należy kierować się w stronę Polańczyka. To właśnie tam można znaleźć bezpieczne miejsca do kąpieli i relaksie nad wodą.

Wczasy to dobry okres, aby wspiąć się na Tarnicę – najwyższy szczyt Bieszczadów na terytorium Polski. Szczyt ten możemy zdobywać na parę sposobów, np. szlakiem niebieskim z Wołosatego. Istnieje też trasa zdecydowanie bardziej widokowa, która z Wołosatego prowadzi przez Rozsypaniec i Halicz.

Szczególnie popularnym szlakiem, często wybieranym przez turystów, jest ten prowadzący na Połoninę Wetlińską. Szlak nie jest wymagający i poradzą sobie na nim choćby turyści dopiero rozpoczynający własną przygodę z turystyką górską. Na wierzchu Połoniny Wetlińskiej można wypocząć w świeżo odremontowanym schronisku górskim o ciekawej nazwie „Chatka Puchatka”.

Bieszczady to kierunek doskonały dla wszystkich kochających bliskość natury oraz różnorodność przyrody. To właśnie tu rosną rośliny, które są wyjątkowo trudne do zobaczenia w innych stronach Polski. Bieszczady to także niezwykle doskonale zachowane lasy bukowe, które tworzą świetne warunki mieszkaniowe dla polskich zwierząt.